בגידה בפייסבוק / גילוי נאות חקירות

בים מהזוגות הנשואים חושבים באמצע חייהם מה היה קורה לו הייתי מתחתן עם החברה הראשונה שלי, איך היו נראים חיי אם הייתי מתחתן עם בת הזוג השנייה או השלישית או עם זו שהייתי מאוהב בה בתיכון או בצבא וכו'.
בעידן הפייסבוק רבים גם מתעניינים מן הסתם מה עלה בגורלם של אותם אנשים עליהם הם חשבו.
ויש כאלה שלוקחים את העניין צעד אחד קדימה, כמו במקרה של החקירה של בועז.
בועז הוא בן 43, נשוי ואב לשני ילדים, בני 8 ו-11.
הוא ואשתו, נעמי, ניהלו מערכת יחסים רגילה, ללא ירידות דרסטיות וגם לא חיי דבש ואוהבים, ניהלו חיים המשועבדים לשגרת היום יום וללא הרבה ריגושים.
בועז עובד בחברת ביטוח, הוא כל היום מול המחשב ומידי פעם גולש כמו כולם באינטרנט ומידי פעם מציץ גם בפייסבוק ומחפש אנשים מהעבר הרחוק.
המחשבות והדמיונות כבר החלו לרוץ בראשו כשראה את חברותיו ואהבותיו מבעבר מחוברות לפייסבוק, מספרות על עצמן ועל חייהן, מעלים חוויות מספרים סיפורים, בקיצור כל הדברים הללו נתנו לבועז מן סוג של ריגוש קטן בחייו השגרתיים.
נכון שעכשיו אתם קוראים וחושבים כבר מאיפה תבוא הבגידה של בועז…?
ובכן, בועז לא בגד ומזמינת החקירה היא לא אשתו, אלא דווקא הוא שהזמין חקירה פרטית ומעקבים.
כל העת האחרונה בה הוא התכתב עם אנשים מהעבר, שוחח עם חברות וחברים ואפילו קבעו לפגישת מחזור משותפת רק גירה אותו לדעת מה קורה עם עוד אנשים ובמיוחד מה קורה עם אהבת חייו הראשונה, יפעת.
הוא חיפש אותה רבות באינטרנט בכלל ובפייסבוק בפרט, התעניין בקרב החברים המשותפים מה קורה איתה ומאחר שאף אחד לא ידע הוא כבר נכנס לאובססיה קלה ברצון לדעת עליה פרטים.
באחת ההתכתבויות שלו עם חברה משותפת היא אמרה לו שהיא חושבת שיפעת התגרשה לאחרונה. המידע החדש הזה הכניס את בועז להילוך גבוהה ומאחר שלא מצא פרטים נוספים החליט לפנות למשרדנו ולשכור את שירותינו.
בפגישה שלי עם בועז הוא לא סיפר את כל הפרטים אלא רק רצונו באיתורה של גברת יפעת ומה מצבה המשפחתי.
אין בעיה אמרתי, החתמתי את הברנש על מסמכי אי גרימת נזק לנבדקת במידע שהוא יקבל מאיתנו וחקרנו קצת על יפעת.
בחקירה מצאנו שיפעת מתגוררת כיום ברמת גן עם שלושת ילדיה ושבעלה עזב לאחרונה את הבית והם בהליכי גירושין.
התקשרתי לבועז לבשר שיש תוצאות ושיבצע את העברת הכסף על מנת שיקבל המידע. הוא לא רצה לחכות יותר מידי ושאל אם אפשר לבוא עכשיו למשרדנו, לתת את הכסף ולקבל את המידע בתמורה. אמרתי שאין בעיה ומאוד הסתקרנתי למה כל כך דחוף לברנש הזה המידע.
בועז הגיע למשרד, התיישב מולי ומסרתי לו את המידע. הוא מאוד התלהב לראות שיפעת פרודה מבעלה וכאן כבר הבנתי פחות או יותר במה מדובר.
תוך שהוא קורא את הדוח הוא שאל אם אפשר להשתמש רגע באינטרנט, כמובן שעניתי בחיוב.
תוך שהוא נכנס לאתר הפייסבוק הוא הסביר שהוא רוצה ליצור קשר עם יפעת ועד עכשיו הוא לא הצליח כי כנראה היא מחוברת באמצעות שם משפחתה מנישואיה.
כעבור מספר שניות הוא איתר את יפעת בפייסבוק ושלח לה במיידית הצעת חברות.
לאחר שיחה שארכה מספר דקות בינינו בועז סיפר על נישואיו שהם בסדר ושהוא רק רוצה לראות מה קורה עם יפעת כמו שהוא בדק על עוד מספר חברות העבר שלו.
אמרתי לבועז שצריך להיזהר מהדברים האלה כי הם סוחפים אותנו למקומות לא ידועים ושמאוד יכול להיות שאחר כך הוא ישאל את עצמו איפה טעיתי.
הכל בשליטה… בועז אמר, אסף את פקלאותיו והלך לדרכו.
בועז הקפיד לעדכן אותי אחת לכמה ימים במצב עם יפעת, היה חשוב לו כנראה להראות לי שהוא בשליטה ושהכל בסדר, בשיחותינו הוא תמיד היה אומר שאני היחיד שיודע מהעניין ושרק אותי הוא יכול לשתף.
לאחר זמן מה בועז פנה אליי ואמר שיפעת לא כל כך משוחחת איתו בפייסבוק ולא נענית לקריאותיו. בשלב זה הוא רצה להזמין מעקבים אחריה על מנת לבדוק היכן היא מבלה, עובדת או כל דבר אחר, רק כדי שהוא יוכל לפגוש אותה כביכול באקראיות ולנסות ולשוחח איתה.
התחלנו את מעקבינו אחר יפעת. בינתיים בועז סיפר כי העניינים בינו לבין אשתו נעמי הולכים ומדרדרים כי היא מרגישה שמשהו קורה לו ושהוא כבר בכלל לא איתה ולא עם הילדים, לא בליבו ולא בנפשו.
הוא מבחינתו שעט קדימה, באחת משיחותינו הוא אפילו אמר שמבחינתו הוא מתגרש כאן ועכשיו ברגע שיצור קשר עם יפעת…. העיקר שהוא בשליטה…
אמרתי לו איך אתה מפרק משהו טוב שיש לך ביד לטובת מישהי שעדיין בקושי יודעת על קיומך!?
בועז לא שמע, ביצענו מספר מעקבים, בכל פעם שהגיע רגע האמת והוא היה צריך לפגוש אותה ב"אקראיות", הוא התרגש מדי ולא העז.
באיזשהו שלב אמרתי לבועז, השקעת כבר מספיק כסף בעניין הזה, אשתך כבר הרבה זמן יודעת שמשהו לא בסדר ואפילו לפי מה שאמרת היא שואלת לאן נעלמו ששת אלפי שקלים מחשבונכם.
כעת, בפעם הבאה שאנחנו רואים את יפעת אתה פשוט יוצא אליה ומשוחח איתה, וזו ההזדמנות האחרונה, אם לא תעז אני לא משתף איתך יותר פעולה בעניין.
בועז התרצה והבטיח כי יעשה כך. ביום למחרת ראינו את יפעת הולכת לכיוון מועדון הכושר בו היא מנויה, המועדון ממוקם בתוך קניון כך שלא הייתה בעיה לתרץ את מעשיו במקום.
ברגע שהיא הגיעה עם רכבה הוא כבר חיכה בקניון ליד המועדון כמי שמטייל שם. היא נכנסה ואני הייתי חייב לראות את המפגש ונכנסתי אחריה. כשהיא צעדה לכיוון מועדון הכושר, בועז ניגש אליה ואמר "שיוו… יפעת זו את? שיאללה איזה יופי לראות אותך, מה את עושה פה?"
הם החליפו עוד מספר מילים, לא היה שם חיבוק געגועים ואף לא נשיקת לחי קלה, לא נשלפו טלפונים סלולאריים להחלפת מספרים, כלום. יפעת נכנסה למועדון ובועז יצא בדיכאון.
כששאלתי מה היא אמרה ענה בועז שהיא לא התעניינה בשלומו, שהיא נשואה כיום באושר ושלא יארוב לה פעם נוספת כי היא שמעה מחברותיה שהוא מתעניין בה.
כשניסה בועז לשפר את ענייניו מבית, הוא נתקל בקשיים, שכן נעמי (אשתו) לא ישבה וחיכתה שבועז יסיים את ענייניו. כעת הם במסע לשיקום יחסיהם.
נציין כי השמות וחלק מהפרטים שונו על מנת לא לחשוף את זהותם של מזמיני החקירה והנחקרים.

סגור לתגובות.

Call Now Button דילוג לתוכן