גירושים מפוברקים / גילוי נאות חקירות

אורי הוא בחור בשנות הארבעים לחייו. הוא ניהל עסק מצליח לחשמלאות רכב, עסק בו הוא מוכר ומתקין מערכות שמע לרכב, תיקוני חשמל וכדומה.
עם פתיחת העסק לפני כחמש שנים, יחסי הציבור שאורי עשה לעסק שלו היו מצויינים, השמועה כי הוא מוכר את המוצרים הכי טובים במחירים הכי טובים, כי יש לו ידי זהב והשירות שלו מצוין, עברה די מהר, מה לעשות, אנשים אוהבים שירות ומוצרים טובים.
העסק פרח, ההכנסות היו גדולות, אורח חייהם שלו ושל משפחתו היה בזבזני וראוותני, אבל למי זה מפריע, כל עוד ההכנסות גדולות אפשר ליהנות.
לאחר חמש שנים של הצלחה, אורי החליט שזה הזמן להרחיב את העסק ושכר את החנות הצמודה, העסיק עוד עובדים, השקיע בעוד ציוד ואיזה יופי, גם הצעד הזה עבר בהצלחה.
לאחר כשנה, אורי חשב למה לא להרוויח עוד כסף, למה שלא נפתח סניף נוסף בעיר אחרת,
כסף יש, שם טוב יש, רמת הסיכון נראית מכאן אפסית.
הסניף החדש נפתח, אורי לא היה עדין בהוצאות הסניף החדש. הוא שכר מקום ממש גדול,
השקיע הון על עיצוב החנות, רכש את המלאי הנדרש של כל המערכות הכי מתקדמות שיש,
גייס מספר כפול של עובדים מזה שלהסניף הראשון ואף הדפיס להם תלבושות הנושאות את שם החנות.
עכשיו כל שנשאר הוא לסמוך על השם הטוב ולחכות ללקוחות שיפקדו את החנות.
לא כך קרה בפועל, בפועל ההוצאות הלכו וגדלו, ההכנסות נשארו כשהיו, אבל אורי היה אופטימי ואמר לאשתו סיגל שזה רק עניין של זמן עד שהסניף הנוסף יתפוס.
בעקבות ההוצאות הגדולות תפעולו השוטף של העסק נפגע והמוצרים היקרים שאורי נהג להביא לחנויות פחתו משום שלא היה לו כסף לרכוש אותם, רמת השירות ירדה משהייתה, החלו פיטורים של חלק מהעובדים ומצב הרוח הכללי ששרר בעסק של אורי היה בכי רע.
שרשרת המצבים העגומה הזו הביאה גם לבריחת לקוחות, גם החנות הראשונה והותיקה יותר כבר הכניסה כמעט חצי ממה שהכניסה בימיה הטובים.
כעבור כשנה אורי סגר את העסק על שני סניפיו והותיר אחריו חובות רבים.
רגע לפני נפילתו החל אורי, לאחר שהתייעץ עם מכריו, להעביר את רכושו על מנת שלא ייאבד.
כשראה שהעניינים הולכים ומסתבכים והנושים סוגרים עליו, הוא הגה ביחד עם אשתו סיגל רעיון שהם יתגרשו באופן פיקטיבי, כל הרכוש שבבעלותם יעבור על שמה וכך הנושים לא יוכלו לשים את ידיהם המרושעות על רכושו היקר.
כך הם אמרו וכך הם עשו, השניים הגיעו לרבנות, ביקשו להתגרש, חילקו את רכושם, הבית והרכב היוקרתיים נרשמו על שם סיגל, סיגל הגיעה לבתי המשפט ונתנה תצהירים כי הם גרושים וכי הרכוש שהיה בבעלותם המשותפת עבר לבעלותה וכי לאורי אין כל יד ברכוש זה.
הנושים מצידם הגיעו לדיונים בבתי המשפט על מנת לשים את ידם על הרכוש, אורי הגיש בקשה לפשיטת רגל בינתיים.
יריב הוא אחד מנושיו של אורי, לו אורי חייב 150,000 שקל בגין ציוד שרכש ממנו ושירותים שונים שנתן יריב לעסק של אורי.
בפגישה של יריב איתי הוא אמר כי חוץ מאצבע משולשת לעברו, אורי עשה הכל על מנת להוציא אותו מכליו.
במהלך הפגישה איתי יריב אמר כי יש לו הרגשה חזקה שאורי העלים את רכושו לאחיו והוריו וגם באשר לגירושיו מסיגל הוא מטיל ספק.
יריב ביקש שנבצע חקירה על אורי בעניין העלמת הרכוש וכשרות גירושיו מסיגל.
ייעצתי ליריב שכרגע כל עניינו עם אורי הוא איתור רכוש בשווי החוב ולכן אין צורך בחקירות כלכליות מעמיקות לאיתור רכוש שהוברח, אלא להתמקד בינתיים בדבר גירושיו של אורי מסיגל, כך שאם נוכיח שהעניין פיקטיבי, רק שווי הרכב בו הוא נוסע (ב.מ.וו משנת 2008) כמעט מכסה את החוב, שלא לדבר על הבית היוקרתי.
יריב הסכים עימי ולא שכח לשלם מקדמה עבור החקירה.
בחלק מחקירות השטח שאנו עורכים אנו נוהגים לאסוף זבל מביתם של הנבדקים, על מנת ללמוד על אורח חייהם וכך אפשר גם לדעת בין היתר מי מתגורר בבית, חשבונות שיש, תכתובות וכו' (טיפ לחייבים שבכם).
בחיטוט בן שבוע מצאנו מכתבים שנשלחו מרו"ח של אורי לאורי, פתקים בכתב ידו של אורי לתזכורות שונות, דברי דואר נוספים מבנקים, בעלי עסקים שונים וכדומה המיועדים לאורי, אההה וכן….. ראינו גם טיוטה למכתב התאבדות אחד בכתב ידו של אורי!
מה עושים עכשיו? למי מודיעים? לנושים, למשפחה? הבחור היה נראה רציני בכוונותיו…
חזרנו בשלב זה עם הממצאים ליריב, שאלנו לעצתו מאחר והוא מכיר טוב את אורי ואת משפחתו.
לא רציתי להמשיך במהלך ההוכחות למגוריו של אורי עם אשתו ולשאת על מצפוני את התאבדותו רחמנא לצלן.
יריב הציע כי הוא ישוחח עם אשתו של אורי, הוא יפתח בפניה את כל עניין החקירה ואת עניין המכתב ויסביר לה כי הוא לא מתכוון להמשיך ולהוכיח את מגוריהם המשותפים על מנת לא לפגוע באורי ואולי הדברים יובילו לפשרה כלשהי.
יריב רצה ממני עוד דבר אחד קטן, שאתצפת לעבר ביתם של אורי וסיגל ואדווח לו מתי שאורי ייצא מהבית על מנת שהוא יוכל להיכנס ולשוחח עם סיגל.
כך היה, ביום למחרת כאשר אורי יצא עם רכבו דיווחתי ליריב שהגיע מיד לביתם ונכנס לשוחח עם סיגל.
לאחר מכן סיפר לי יריב כי סיגל קיבלה בשוק גמור את הדברים והייתה בטוחה שאורי חזק ומתמודד עם כל המצב בגבורה.
יריב הסביר לה כי אין הוא מתכוון לנקוט בהליכים נגדם ויחכה עד שהעניינים יסתדרו אצלם.
כאשר סיגל סיפרה לאורי את הדברים במלוא העדינות, הוא נשלח לטיפול פסיכיאטרי ובד בבד החליטו הוא וסיגל שכדאי שהוא יעזוב את הבית לבית אימו על מנת שנושים נוספים לא ינקטו בצעדים דומים, הוא וסיגל מכרו את הרכב ושילמו ליריב מאה אלף שקלים מהחוב ומכתב תודה על זה שעניין ההתאבדות התגלה והציל את חייו.
נציין כי השמות וחלק מהפרטים שונו על מנת לא לחשוף את זהותם של מזמיני החקירה והנחקרים.

סגור לתגובות.

Call Now Button דילוג לתוכן