כיפה אדומה

פעם אחת, לפני המון שנים (שנתיים למען האמת…זה סתם נראה יפה ככה), ביצע ששי מתתיהו מעקב וחקירה כלכלית.
אינה הזמינה את החקירה על בעלה, זאב.
היא הכינה את עצמה לגירושין ממנו ועל כן ביקשה תחילה את החקירה הכלכלית.
בני הזוג אינה וזאב נשואים כבר 9 שנים ולהם שני ילדים. כשאינה פנתה אליי היא הייתה נחושה בדעתה להתגרש מבעלה, לא בגלל שבגד בה רחמנא לצלן אלא משום שהיא הרגישה שבחייה אין שום אהבה ושום ריגוש עימו, מה גם שהוא מתייחס אליה בזלזול (אם הוא מתייחס בכלל), לא מבלה עימה ואף לא מנסה אפילו להראות רגשי חיבה כלשהם.
לפני מספר שנים החליט זאב להפריד את חשבונותיהם, היא עובדת כמורה שכירה, הוא מנהל חברה מצליחה משלו וכך כל אחד חי את חייו, לה אין מושג היכן הוא מבלה ומה הוא עושה וכמה הוא מרוויח ולאן הולך כל כספו.
בחקירה הכלכלית שביצענו אודות זאב אותר מידע אשר לאינה לא היה כל מושג לגביו. מדובר בין היתר בחברת בת לחברה שלו אשר רשומה ופועלת מחו"ל, אותרו משרדים בבעלותו בארץ, שותפות במסעדה אילתית מצליחה ועוד.
אינה שמחה לקבל את החומר לידיה, אנחנו שמחנו לשתף אותה במידע המוצלח ובעקבות הממצאים הרבים של הדברים שזאב מסתיר, החליטה אינה ללכת גם על מעקבים, בין היתר לבדוק עם איזה אנשי עסקים הוא נפגש (היא חשדה כי הוא מנהל גם עסקים משותפים עם אחותו ובעלה) וכמובן לבדוק האם יש לו גם איזה פילגש בין כל הלו"ז הצפוף שלו.
התחלנו בביצוע המעקבים אחר זאב, צילמנו עם מי הוא נפגש, עם מי הוא אוכל צהריים ואת מי הוא מסיע הביתה בסופו של יום עבודה. אל תחכו לסיפור הבגידה, הוא לא מגיע…
מה גם שאינה הייתה בספק לגבי הבגידה כי היא מכירה את בעלה, הוא אדם מאוד חשדן וזהיר,
הבגידות שלו מתבצעות מחוץ לגבולות המדינה.
בסיום המעקבים הבאנו את ממצאינו לאינה, מצאנו כי הוא אכן נפגש עם בעלה של אחותו מספר פעמים, השניים נסעו יחדיו למספר מקומות ונראו כי מנהלים עסקים ביחד, היא מבחינתה הייתה מרוצה מאוד ואצה רצה להעביר את החומר לערוך דינה.
מכאן ואילך נפרדו דרכנו של אינה ושלי.
כעבור כשנה מביצוע החקירה התחלתי לקבל שיחות טלפון מוזרות לטלפון הנייד שלי, מישהו שכביכול רוצה שאבצע עבורו עבודה ומתעקש להיפגש איתי בכל מיני מקומות מבודדים מאנשים.
כששאלתי איך הגיע אליי מסר כי מהמלצות כאשר אינו רוצה לחשוף את שמות הממליצים..
הרגיש לי מוזר מאוד הברנש הזה, הרי שמניסיוני בתחום החקירות אני יודע שלא ככה פונים הלקוחות שבאמת זקוקים לשירותיי ומה העניין להסתיר את הממליצים, הרי הם כבר חשפו בפניי את כל סיפורם אם חקרתי עבורם!
בכל מקרה הברנש התקשר מספר רב של פעמים והתעקש להיפגש, התעקש לספר לי כי מדובר בסיפור בגידה של אשתו בו ואני סירבתי לו פעם אחר פעם בטענה כי אינני פנוי בימים אלו לתיק מסוג זה. לאחר עוד מספר ניסיונות שלו הצעתי שניפגש בבית קפה נורמאלי במרכז תל אביב והוא לחץ כי הוא מפחד שמישהו יראה אותו שם.
שיחותינו הסתיימו רק כשגרמתי לאותו אדם להבין שאני יודע טוב מאוד מה סיבת המפגש, לאיזה גורמים אני מקושר ושכדאי לו לרדת מזה ומהר. מה שלא הבנתי זה מי הברנש ולאיזה תיק שביצעתי הוא קשור.
כעבור מספר חודשים התקשרה אינה. הופתעתי מאוד לשמוע ממנה, שאלתי לשלומה, איך התנהל לו מסע הגירושין שלה ואם הכל נגמר בשלום, אינה מסרה כי הכל עבר בשלום, הם כבר אמורים לחתום על גט סופי בעוד מספר ימים וששניהם הגיעו להסכמות והבנות בכל התחומים.
מה שאינה רצתה ממני כעת זה שאעביר לה את הסרטים מהמעקבים מכיוון שמה שנתתי לה הלך לה לאיבוד ובשבוע הקרוב יש את הדיון האחרון עם זאב בו היא רוצה שיהיו לה את הסרטים רק כגיבוי אם הוא יחזור בו מגרסתו על עסקיו עם גיסו ואחותו.
כמובן שאמרתי שאין שום בעיה, שאלתי אם הסרטים שהלכו לאיבוד לא יכולים להגיע בטעות לזאב, אינה השיבה כי אין סיכוי כזה משום שהם הוחבאו טוב טוב בבית אימה ופשוט אימה לא מוצאת אותם, אז במקום שהיא תיסע עד קריית שמונה לחפש את הסרטים היא מעדיפה לקחת אותם ממני.
קבענו להיפגש היא ואני, אמרתי לה שתבוא לבית קפה קבוע בו נהגנו להיפגש במרכז תל אביב, היא השיבה כי היא יכולה רק ביום שני בבוקר להיפגש איתי משום שהיא לא תהיה כל השבוע באזור המרכז, וביום שני בבוקר היא בשיעור כושר פרטי בפארק הירקון עם מאמנה האישי.
לא חשדתי לרגע, ידעתי שהיא מתאמנת, ידעתי שיש מאמן אישי ונשמע לי הגיוני לגמרי הסיפור שלה.
קבענו להיפגש ביום שני בבוקר, ממש בסוף פארק הירקון, צמוד למימדיון, שעה תשע בבוקר, המקום ריק לגמרי.
יום לפני שנפגשנו, הרגשתי שמשהו לא בסדר בכל הדבר הזה, לא יכולתי לנוח, זה רבץ עליי, התעסקתי בזה כל היום, ידעתי שיש משהו שחסר לי בכל הפגישה הזו, ידעתי שיש משהו מהעבר שקרה שמפריע לי להיפגש איתה!
הגיע הלילה, רגע לפני השינה הטובה עוברות בי המחשבות, הכל שקט, אין לחץ, אפשר לחשוב…
פתאום זה היכה בי! אינה לא התגרשה עדיין מזאב, כששאלתי היכן היא גרה במהלך שיחתנו היא אמרה את הכתובת מגורים שלה שהייתה, לאחר מספר מילים ששוחחנו היא סיפרה משהו על זאב שהוא עושה בבית כשהוא חוזר מהעבודה, הם עדיין גרים ביחד!! ולקראת סיום שיחתנו היא אמרה שהיא לא ראתה אותו כבר שבועיים ושהיא במתח לקראת המשפט! אינה משקרת לי!
יכול להיות שהם בכלל לא מתכוונים כבר להתגרש, זאב שאל את אינה כנראה אם שכרה
חוקר פרטי מאחר וראה את כל המידע שיש לה או שהוא ראה בעצמו את דוחות החקירה, יש לזאב מספר הרשעות פליליות בעבר בגין מקרי אלימות שונים, זאב שיכנע את אינה לשתף עימו פעולה – הם רוצים לעשות לי כיפה אדומה…!
בשעה עשר וחצי בלילה קמתי מהמיטה ונערכתי לפגישה חזיתית מול הזאב הרע ואלוהים יודע מה יביא עימו למפגש.
התקשרתי לשלושה חברים חוקרים גם הם, כולם בעברם שוטרים במחלקות בילוש וכדומה.
כולנו קבענו בשעה שמונה וחצי בבוקר בפארק הירקון, חבריי החוקרים היו מחופשים לעוברי אורח עושים ספורט ואחד היה מחופש למנקה בפארק.
חבר אחד המקושר למחלקת הבילוש הכין את חבריו השוטרים מבעוד מועד על מה שעומד להתרחש ושאין לנו מושג איך זה עומד להתפתח.
הגעתי לפארק הירקון, החניתי את הרכב בחנייה, התחלתי ללכת לכיוון הפארק וזיהיתי כבר את אינה מרחוק יושבת על ספסל במקום מאוד מבודד. כמה חכם, חשבתי. כך יהיה לי מרחק רב לרוץ חזרה לרכב ולא יהיה לי סיכוי…
כשראתה אותי קמה על רגליה, הלכתי לכיוונה, מנסה למצוא איזה רמז לזאב, לא ידעתי אם הוא יהיה לבד או עם צבא של חברים עצבניים. הינה, זיהיתי את זאב, יושב בספסל במרחק 200 מטר מאינה, יושב שם עם חבר בגודל של מקרר, גם זאב הוא לא בחור צנום.
ככל שהתקרבתי לאינה הם שינו את דריכותם, לאט לאט הזדקפו ושכבר הייתי במרחק של 10 מטר לערך כבר היו על רגליהם.
לפני הפגישה סיכמתי עם חבריי שאם אראה משהו חשוד אנופף לאינה בשתי ידיי, אם לא זיהיתי יד אחת. הם לעומת זאת יסמנו לי אם יראו משהו חשוד בכך שהמנקה יתחיל להתפלל תפילת "אללה הוא אכבר" ואילו המתאמנים ימתחו אחד לשני את הרגליים.
לאחר שהבחנתי בזאב וחברו נופפתי לאינה בשתי ידיי וחברי המנקה נפל ישר לתפילת "אללה הוא אכבר" לסמן לספורטאים.
כשהייתי כבר ממש קרוב לאינה היא השפילה את מבטה כאומרת "מצטערת שטמנתי לך פח אבל לא יכולתי לעשות כלום…"
זאב וחברו כבר התחילו לרוץ בשלב הזה ונכנסו לאטרף של צעקות "בוא י'בן זונה" ו-"בוא נראה אותך עכשיו" ועוד מספר ברכות לאימי היקרה…
לא רציתי לרוץ ולברוח בשלב הזה, ידעתי שגם אם הם ייכנסו בי זה לא ייארך יותר מעשר שניות עד שחבריי יהיו כבר לצידי כך שאוכל עדיין להילחם בהם בגבורה, התחלתי לצעוק לעברם גם אני צעקות מברכות והראיתי איזה גבר גבר אני, העיקר למשוך עוד מספר שניות. וזה אכן מה שקרה, החלפנו קצת אגרופים כמה בעיטות וכוח החילוץ הגיע. זאב וחברו מאוד נבהלו ממה שראו, לא היה להם מושג למה מנקה אחד ושני ספורטאים מתחילים להכותם משום מקום. בינתיים שכבר השתלטנו על העניינים חברי הטוב הזעיק את צוות חבריו השוטרים אשר הגיעו ועיקבו את זאב וחברו לחקירה.
לאחר מספר שבועות אינה התקשרה שוב בבכי ומסרה כי זאב מכה אותה ומתעלל בה.
אין בעיה אמרתי, אני מכיר משטרה טובה שתוכל לעזור לך בעניין…
נציין כי השמות וחלק מהפרטים שונו על מנת לא לחשוף את זהותם של מזמיני החקירה והנחקרים.

סגור לתגובות.

Call Now Button דילוג לתוכן