סרבן גט / גילוי נאות חקירות

עדנה היא אישה מקסימה בשנות ה- 40 לחייה ולה ארבעה ילדים מקסימים גם הם אחד אחד.
איפה הבעל בתמונה? יהושע שמו, או כפי שמכנים אותו החבר'ה, שוקי.
אז שוקי כבר לא בתמונת המשפחתיות, הוא החליט שעדנה והילדים כבר לא עושים לו את זה ועזב את הבית לפני שנתיים וחצי, אבל מה, הוא עדיין נחשב כבעלה של עדנה.
שוקי עזב את הבית בעת שהם היו במשבר כלכלי קשה והמריבות בין בני הזוג הלכו והחריפו.
כשעזב את הבית למקום מסתור הוא השאיר את עדנה בחזית מול כל הנושים שלהם.
בינתיים עדנה הגיעה להסדר עם הנושים, איחוד תיקים וכל מה שצריך על מנת להתמודד עם המצב בגבורה – אשת חיל.
שוקי לעומת זאת כל הזמן הזה הסתתר לו במחילה אי שם.
בינתיים בד בבד עם ההתמודדות מורטת העצבים של עדנה עם המצב היא ביקשה ממר שוקי כי אם הוא החליט לעזוב את הבית שיעשו את זה באופן מסודר וייפגשו ברבנות להסדיר את ענייני הגט המתבקשים.
אבל מה, שוקי לא מוכן. שוקי אמר לעדנה מספר פעמים כי על גופתו המתה הוא ייתן לה גט והיא בחיים לא תשתחרר ממנו. נשמע הוגן נכון?
עדנה בינתיים המשיכה בחייה, התחילה לצאת עם גברים אחרי שכנועים רבים מצד משפחתה. אך לאחר מספר פגישות עם בחורים שמצאו חן בעיניה היא תמיד נשאלה מה מצבה המשפחתי ולמה הוא מסובך כל כך שהיא מעדיפה שלא לדבר על זה? היא הייתה עונה במבוכה כי היא פרודה מבעלה אך נחשבת עדיין נשואה ומוגדרת כאישה עגונה, יען כי שבעלה לא משחרר אותה.
מה גם ששוקי היקר גם לא העביר ולו שקל אחד לעדנה המסכנה על מנת שיהיה לה איך להאכיל את ארבעת ילדיה.
כעבור זמן קצר מאז שעזב את הבית הקשר בין שוקי לעדנה נותק לחלוטין, גם הקשר שלו עם הילדים נותק והוא מסתתר במקום לא ידוע ולא מגלה כל עניין במשפחתו.
עברו שנתיים בינתיים ועדנה אחרי מספר הליכים בבית הדין הרבני קיבלה את התואר " אישה עגונה" ובנוסף צו מעצר כנגד מר שוקי על מנת שתוכל להביאו ע"י המשטרה לדיון בבית הדין ולחתום על הגט המיוחל ולהסדיר את תשלומי המזונות.
אבל מה, יש צו מעצר, יש בית דין רבני, יש שוקי אחד שמתחבא, אבל אין מי שיימצא אותו ויביאו למעצר. המשטרה במקרה הזה לא עומדת לרשותנו במאה אחוז ולא מבצעת את החיפושים המיוחלים.
פה אנחנו נכנסים לתמונה – החוקרים הפרטיים.
עדנה פנתה אליי עם צו המעצר ועם סיפור חייה עד כה.
שאלתי לקרובי משפחה של שוקי והיא מסרה כי כולם משתפים פעולה בהסתרתו והם אומרים שהם אינם בקשר איתו.
התחלנו לחקור שכנים של הוריו, לשאול בשיחות בכיסוי את חבריו אם יודעים משהו על מקום הימצאו, אבל שום דבר. כולם מאוד מאוד נזהרים בלשונם על מנת לא לחשוף את חברם המסובך.
אהבתי את הפגנת הסולידריות של החבר'ה של שוקי, אין בעיה, כל פושע בסוף עושה טעות קטנה ונופל. רק צריך להיות שם כשזה קורה.
וזה אכן קרה.
במסגרת רשימת החברים שהביאה לי עדנה היו גם חבר'ה של שוקי מהצבא.
הוא הפסיק לעשות מילואים לפני כארבע שנים אבל שווה לנסות.
באחת משיחות הטלפון שוחחנו עם אפי, חברו מהצבא, אמרנו כי שוקי ברח מהבית אחרי שתפס את עדנה בוגדת בו וכי אנחנו דואגים מאוד לשלומו. הוא לא בקשר עם אף אחד, לא עונה בטלפונים שלו ואנו חוששים מאוד שיפגע בעצמו.
ביני לבין אפי נוצר חיבור מיידי, אחרי שסיפרתי לו על המקרה לפרטי פרטים (הבגידה של עדנה בשוקי כביכול) הוא סיפר לי קצת על חיי המילואים העליזים, העברנו חוויות מילואים בינינו ולפתע זה בא לו…
"אההה" הוא אמר, "אני יכול לספר משהו שיישאר בינינו??" בוודאי אמרתי.
"לשוקי בתקופת המילואים היה טלפון נוסף, טוקמן כזה שהיה משתמש בו במילואים ולפגישות שלו עם בחורות. אתה מבין… המשיך אפי, לא רק עדנה בגדה בו, הוא בחופשות המילואים שלו לא היה חוזר הביתה, הוא היה כביכול ממשיך לעשות מילואים מבחינתה של עדנה אבל בעצם הוא היה קצת חוגג, מלון פה מלון שם, בדיעבד מגיע לעדנה", המשיך אפי החביב.
אחרי שהעביר לי אפי את מספר הטוקמן החם של שוקי, קיוויתי מאוד כי הוא עדיין בשימושו, עכשיו נותר לחשוב על השיחה שנעשה לו ואיתור כתובתו.
לא רק לשוקי יש טוקמן, גם לנו יש אחד כזה. שלחנו אס אם אס למספר של שוקי, בלי לשוחח עימו, עם ההודעה הבאה: לקוח יקר, זכייתך במזרן זוגי של חברת כך וכך אושרה. נא להגיע לחנות "מזרן לי" בכתובת הזאת והזאת על מנת לאסוף את המוצר. בבואך לחנות נא הצג הודעה זו עם מספר האישור 12345, אחרת המזרן לא יינתן.
עכשיו נשאר לחכות, כל בוקר לפני שהגענו לחנות המזרנים, היה עלינו לעבור לתחנת המשטרה וליידע אותם אודות הצו שבידינו ושיתכוננו לקריאה שלנו. כן, כך זה עובד עם צווי מעצר מהסוג הזה. בחנות קנינו מזרן מהסוג הפשוט ביותר, באישורה של עדנה כמובן, על מנת לעכב את שוקי שלנו שלא ייצא ויברח מהמקום, זה קרה לנו עם אנשים מהסוג הזה הרבה פעמים בעבר.
למוכר החנות אמרנו כי זו מתנה למי שיבוא עם הודעת האס אם אס בזו הלשון וכי שיציע מבחר מזרנים במחיר ששולם לו מראש, כך שוקי יתעכב כמה שיותר עד שהמשטרה תבוא.
עברו להם יומיים מאז ששלחנו את ההודעה לשוקי, תצפתנו על החנות מתשע בבוקר ועד תשע בערב ללא תוצאות.
אך ביום השלישי הגיע שוקי כעכבר שיצא ממחילתו, הוא הגיע עם בת זוג והם הלכו להם יד ביד ונכנסו לחנות. אנחנו הזעקנו את המשטרה וקיווינו לטוב, אמן כן יהי רצון.
שוקי וחברתו לא האמינו לגודל מזלם, הם שאלו את המוכר מספר שאלות וזה שיתף פעולה תמורת סכום סמלי ואמר להם שמדובר בחברה שעובדת עם חברות הסלולר ומגרילה את המזרנים בין המנויים.
לאחר התלבטות בת חצי שעה, הם בחרו להם מזרן גדול ויפה, אין בעיה, עלינו.
שוקי בחר להוביל את המזרן בעצמו בטנדר שלו והוא והמוכר יצאו מהחנות כשהם מובילים את המזרן.
בעודו קושר את המזרן על הטנדר הגיעה הניידת המיוחלת ולשוקי לא היה לאן לברוח בשלב זה.
הוא הובא לבית הדין הרבני למחרת, אחרי שבילה לילה בתא המעצר, חתם על הגט המיוחל ושחרר את עדנה המקסימה לחופשי לא לפני ששילם 25 אלף ₪ בגין המזונות שחייב לה.
נציין כי השמות וחלק מהפרטים שונו על מנת לא לחשוף את זהותם של מזמיני החקירה והנחקרים.

סגור לתגובות.

Call Now Button דילוג לתוכן